Share Week 2019 Andrzej Tucholski i 3 blogi które wybrałam

Share Week 2019 Andrzej Tucholski i 3 blogi które wybrałam

Miałam dylemat czy brać udział w tej zabawie, mieszane uczucia nawiedzały moje myśli, ale ostatecznie zwyciężyła chęć pokazania Wam co czytałam zanim w ogóle pomyślałam o blogowaniu. I najważniejsza rzecz – są to blogi, które są związane albo z moimi pasjami albo z tym co mnie interesuje i czym żyję. Więc poznając te trzy blogi, poznacie lepiej mnie. I dlatego się zdecydowałam. Autorzy tych blogów w mojej ocenie są wyjątkowi i robią kawał dobrej roboty. Każdy z nich ma inną pasję, inną misję. Łączy ich jedno – piszą o tym co mnie interesuje i co uważam za ważne w życiu. Spędzam w ich towarzystwie dobry, pożyteczny czas.

To nie są tylko 3 blogi, które czytam od dłuższego czasu, są też inne równie ważne i ciekawe, jednak zabawa i trudność polega na tym, by wybrać tylko  3…

W czasie prowadzenia bloga poznałam kolejnych, nowych ludzi i wpadam na ich blogi i doceniam ich pracę, ale pomyślałam, że sprawiedliwie będzie postąpić tak, jak zadecydowałam i mam ku temu powody – na ich przykładzie podkreślić też to, co lubię i co jest mi bliskie.

Był moment, że chciałam te blogi zatrzymać tylko dla siebie 😉  ale nie jesteśmy tu na świecie po to by kisić informacje i nasze umilacze tylko dla siebie. Dzielenie się i przekazywanie dalej – o to tu chodzi. Podaj dalej!

Akcję organizuje Andrzej Tucholski, który na swoim blogu szerzej opisuje co to za inicjatywa i czemu ma służyć. Ogólnie mówiąc: wybierasz 3 blogi, piszesz o nich na swoim blogu, a link do posta, który napisałeś wklejasz w komentarzu u Andrzeja T.

No więc zaczynamy zabawę, przedstawiam Wam 3 blogi:

 1. Jak to daleko

Tomek… Tomek jedzie w świat i nie pyta o nic, nie pyta nikogo! Pyta sam siebie, gdzie i jak to daleko? A następnie, nawet jeśli odpowiedź będzie brzmiała: daleko! Wsiada, idzie lub jedzie hulajnogą…

Do Meksyku wybrał się jachtem, który był swego rodzaju stopem. W podróż do Chin wybrał się w towarzystwie hulajnogi i dotarł na Mur Chiński, na którym i ja miałam okazję… spać… 😉

Głosi dobre słowo o podróżach, pokazując, że każdy może i że wcale nie trzeba mieć wiele, by zdobywać cały świat! Zachęca, oswaja ludzi z podróżami i daje konkretne wskazówki jak to robić. Czyli jest konkret.

Lubię blog Jak to daleko przede wszystkim z trzech powodów:

– Poczucie humoru Tomka

– Profesjonalizm

– Otwartość na świat i drugiego człowieka

Tomek jest też autorem książki „Jak to daleko- jachtostopem i autostopem do Meksyku”, prowadzi spotkania podróżnicze, na których pokazuje piękne zdjęcia ze swoich wypraw. Chcecie dowiedzieć się jak podróżować i jak się za to zabrać? Wpadnijcie na jego stronę coś poradzi.

P.s. Pewnego razu wyruszyłam w daleką podróż, przed siebie, na własną rękę. Wszystko się zmieniło, a skutki podróżowania odczuwam codziennie i to są dobre, miłe, budujące odczucia.

 

 1. Bardziej lubię książki niż ludzi

Diana… Diana prowadzi bloga, na którym przybliża nam zaczarowany świat książek, które przeczytała, a jej recenzje są jak… książka…

Przeczytać książkę to jedno. Powiedzieć coś o książce to drugie. A opisać książkę słowem pisanym to co innego. Nie jest łatwo opisać, zrecenzować książkę. A ta dziewczyna robi to tak, jakby sama pisała książkę. Opisuje książki bardzo rzetelnie i dokładnie, zwraca uwagę na sprawy, które wielu z nas by umknęły. Zawsze jestem pod wrażeniem, tego z jaką pasją poddaje recenzji książki. To jest sztuka i talent, by opisać i polecić książkę, którą się przeczytało. Diana nie robi tego w paru zdaniach, ona umie rozwijać temat i ładnie go prowadzić.  Czyta z pasją i z pasją opowiada o tych książkach, malując słowem pisanym, to co ma w sercu i myślach. Odpoczywam na jej blogu. Każda kolejna recenzja książki jest dla mnie niespodzianką i czekam jak na prezent. Ostatnio odwiedziła Australię no i tą swoją podrożą, kupiła mnie już całkowicie 😉

Lubicie świat książek? Wpadnijcie na jej blog.

P.s. W poprzednim moim poście pisałam, jak to się u mnie z książkami zaczęło… Dzisiaj jestem wdzięczna losowi, że książki są ważne w moim życiu, a obcowanie z nimi jest zawsze czarujące.

 

 1. Sroka O

Anita… Anita uratowała nie raz moją skórę dosłownie i w przenośni. Wzięła się konkretnie za producentów kosmetyków, a raczej za produkty, które nam wciskają. Nieoceniona dla kobiet, ale przede wszystkim dla kobiet w ciąży. Ratuje ludzi. Pisze konkretnie, które kosmetyki są Be, a które są przyjazne naszej skórze. Uratowała mnie, gdy byłam w ciąży, to czego się dowiedziałam z jej bloga pozwoliło mi uniknąć chemii, która często wypełnia kosmetyki, których używamy. Ta chemia wypełnia po brzegi kosmetyki i produkty dla dzieci! Anita się nie patyczkuje. To charakterna kobieta. I całe szczęście, bo jest odważna i bezkompromisowa, jeśli chodzi o skład produktów. Mówi jak jest i nie pyta o pozwolenie. Pomaga nam.

Dzięki Sroce O nauczyłam się czytać skład kosmetyków, nauczyłam się wybierać kosmetyki naturalne i stało się to dla mnie przyjemnością. Moje dziecko dzięki Anicie używa przyjaznych kosmetyków, chusteczek, pieluch, proszków itp. Ta dziewczyna otworzyła mi oczy i otwiera te oczy wielu kobietom. To jeden z najbardziej  namacalnie pomocnych blogów w sieci – tak uważam.

Chcecie zmienić chemię na przyjazny skład? I jeśli chcecie, by Wam nie mydlono oczu, wpadajcie do Sroka O.

P.s. Gdy zdałam sobie sprawę, że nasza skóra jest jak gąbka o czym pisałam TU, zbladłam! Pije wszystko, czym ją poczęstujemy. Nie zdawałam sobie sprawy, że codziennie nakładałam na nią chemiczne, niebezpieczne składniki, które wnikały do organizmu i robiły co chciały, a dobrze nie robiły!

Podróże, książki i dobry naturalny skład kosmetyków i produktów, które używa się na co dzień, to jest to, co towarzyszy mi w mojej drodze i co sprawia mi przyjemność, to jest to, co mi pomaga i chroni. Drogowskazy… Czuję się z tym dobrze, a o to chyba chodzi.

Trzymajcie się i czytajcie blogi 😉 asia

A co Wy lubicie w blogowaniu, a co niekoniecznie? 😉

12 komentarzy do “Share Week 2019 Andrzej Tucholski i 3 blogi które wybrałam

 1. Bardzo się cieszę, że się skusiłaś! To świetna akcja, dzięki której można poznać nowe miejsca w sieci! I dziękuję Ci za tak ciepłe słowa <3

  1. witaj. cieszę się że mogłam zaskoczyć Cię czymś nowym 🙂 uczymy się cały czas i odkrywamy nowe – ja też. pozdrawiam

 2. Dzięki Tobie odkryłam właśnie trzech nowych twórców 🙂 nie znam żadnego z polecanych przez Ciebie blogów. Uwielbiam jednak odkrywać nowe miejsca w sieci, więc chętnie się z nimi zapoznam 🙂

  Jako, że ja również wzięłam udział w Share Week – polecane przeze mnie blogi znajdziesz tutaj: 
  https://oszczednapolka.pl/s

  Być może któryś z nich przypadnie Ci do gustu 😉 Pozdrawiam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.