Pomysł na DIY puszka, szuflada, okleina i czas.

Pomysł na DIY puszka, szuflada, okleina i czas.

Dziś zakopujemy się w domowych pieleszach z nożyczkami, klejem, niepotrzebnymi z pozoru przedmiotami. Dodatkowo potrzebna wyobraźnia i czas. Chyba z tym ostatnim mogą być małe problemy, ale jak już go przechytrzymy, wyprowadzimy w pole i pozwolimy mu się zgubić na polanie, a sami pognamy za wyobraźnią, mamy szansę stworzyć coś z niczego 😉

Więc zaczynajmy, zwalniamy dziś tępo, wyciszamy się i nożyce w dłoń, a na stopy wełniane skarpety!

Puszki

Ja miałam puszki po mleku dla dziecka, idealnie nadają się do tworzenia, fajnych, przydatnych rzeczy, są wdzięczną bazą do tworzenia czegoś z niczego. Mimo że są okrągłe, to są równe, co ułatwia przyklejenie różnych oklein, taśm itp. Nie mam za wiele cierpliwości (nad czym nieustannie pracuję), ale te puszki współpracowały ze mną jak nikt do tej pory! Poniżej przedstawiam Wam przykłady, co można zrobić, jakie wykorzystać materiały, ale tak naprawdę wyobraźnia może tu poszybować wysoko i nie wracać szybko na ziemię. Przechowuję w nich np. ozdoby choinkowe.

Szuflady

Lubię stare przedmioty, stare meble, stare domy. Opuszczone szuflady to jest to, co może nam się przydać. Na zdjęciu przedstawiam Wam przykładową starą szufladę, którą w środku okleiłam ozdobną, samoprzylepną tapetą. Można w nich przechowywać co tylko chcecie, mogą stać na wierzchu i być ciekawą ozdobą domu.

Pudełka

Plastikowe pudełka mogą zyskać nowe życie. Na zdjęciu pudełko po lodach, z którym nie było już tak prosto jak z puszką, bo ku dołowi się zwężało. Jednak pamiętajcie o czym pisałam na początku – czas…

W sklepach, zwłaszcza internetowych jest teraz tak wiele ozdób, materiałów, które ułatwią nam, umilą pracę i tworzenie cudów. Można dodać wstążki, którymi obwiąże się puszkę i zawiąże słodką, małą kokardę. Pojemniki oklejone pięknymi samoprzylepnymi tapetami przydadzą się i dzieciom i nam kobietom, kwestia doboru kolorystyki i motywów. Można też, wyłożyć takimi pięknymi papierami, szuflady w naszych komodach. Gdzieś czytałam o specjalnych tapetach, samoprzylepnych, zapachowych do tego przeznaczonych.

Więc wyciszmy się dziś, odpocznijmy z klejem i taśmą 😉 bo niebawem zabiorę Was na kolejny szlak lub wyprawę.

asia 🙂

Jeśli się Wam spodobały moje dzieła sztuki dajcie znać 😉

4 komentarzy do “Pomysł na DIY puszka, szuflada, okleina i czas.

  1. Z przyjemnością zaczytałam się na różnych stronach, pięknie i ciepło opisujesz Wasze życie.
    Pozdrawiam serdecznie i podziwiam talent upiększania przedmiotów. Serdeczności, M.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.