Jak połączyć się z kosmiczną energią? Pochodzić na boso, to działa.

Jak połączyć się z kosmiczną energią? Pochodzić na boso, to działa.

Chcesz czerpać z Ziemi energię tak potężną, o jakiej nie śniłeś? Zdejmij buty. Pobrudzisz stopy i to bardzo, ale zyskasz duuużo więcej! Chodzenie boso po ziemi, porannej rosie, śniegu czy morskim piasku to jak magia, której skutki odczujemy w swoim ciele i duszy.

Jeszcze się wahasz?

Hipokrates ma dla nas jedno zdanie:

„Najlepsze obuwie, to brak obuwia”

Człowiek jest jedynym ssakiem, który chodzi wyprostowany na dwóch nogach i to jeszcze w butach!

Jak byłam dzieckiem, gdy nocowałam latem u mojej babci Teodozji Melanii, w jej małym domku, rankiem wybiegałam (intuicyjnie) na trawę. Bez butów. A na trawie czekały już na mnie perełki w postaci kropli rosy. Mieniąc się w ciepłych promieniach słońca, zapraszały mnie do zabawy. Biegałam po mokrej trawie, obserwując jak pięknie obudził się świat. Owady kołyszące się nad moją głową nie pozwalały o tym zapomnieć- świat się obudził! Spektakl jak z Pana Tadeusza, mała Zosia…

Co daje nam chodzenie na boso:

 1. Hartuje organizm

 

 1. Relaks

 

 1. Łączymy się z naturą

 

 1. Poprawia funkcjonowanie czerwonych krwinek

 

 1. Poprawia sen

 

 1. Reguluje pracę hormonów

 

 1. Zmniejsza stres – reguluje pracę układu nerkowego

 

 1. Zmniejsza stany zapalne- lepiej gojące się rany

 

 1. Pomaga w walce z depresją

 

 1. Zrzuca z ciała człowieka nalot elektromagnetyczny (z komórek, telewizorów, komputerów)!

 

Jeśli jeszcze to za mało i nadal trzymacie się kurczowo swoich kapci-papuci to:

Energia (kosmiczna), którą posiada Ziemia może zapewnić nam fizyczną sprawność, a naszym myślom i duszy dostarczyć kreatywności, której często szukamy, tylko nie zawsze wiemy, gdzie ona się schowała. Zdejmij buty, a stopa będzie już wiedziała co dalej zrobić z tą energią i wcale nie musi Ci o tym mówić, dowiesz się w swoim czasie. Gdy, stajemy bosymi stopami na ziemi, niewidzialna energia przepływa przez nas od stóp do głów. Chciałaby to robić częściej, ale my doskonale bronimy się przed nią, wsuwając na stopy fikuśne obuwie.

Stopy posiadają około 72 tys. zakończeń nerwowych, które połączone są z naszym całym ciałem, więc co za tym idzie? Naturalny masaż stóp wpływa pozytywnie na nasze wszystkie organy wewnętrzne. Musimy pamiętać, że jesteśmy częścią kosmosu i czerpać z tego korzyści dla naszych ciał i ducha.

Bardzo lubię zdjąć buty i iść boso. Nawet po mieście, a szczególnie gdy pada letni, ciepły deszcz. Szaleństwo? Coś wspaniałego!

Chodzenie na boso przypomina mi bardzo wiosnę i lato. Gdy mogę zdjąć buty wiem, że te pory roku wygodnie rozsiadły się już w naszej przestrzeni.  Najczęściej ludzie chodzą boso po plaży, i dobrze, ale nie zapominajmy o innych miejscach, które są równie dobre, jak morski piasek. Ja wykorzystuję do tego leśne ścieżki, trawę, a nawet wspominane drogi i chodniki 😉 Dla mnie chodzenie boso ma posmak wolności.

Co mówi na temat chodzenia na boso amerykański biofizyk James Ochman:

„Chodzenie na boso pozwala pobrać pierwotną energię ziemi oraz przywrócić naturalny stan energetyczny organizmu”.

Przykład : Jeśli dzisiaj wybiegniecie z uroczym szaleństwem na twarzy przed dom, bez butów, to będzie wspaniale, ale jeśli kolejny raz zdejmiecie buty dopiero za miesiąc, to zdecydowanie za mało. Potrzeba więcej systematyczności, która z czasem przeistoczy się w coś naturalnego i lubianego. Wszystko zaczynajmy jednak od małych kroków, przyzwyczajając do natury nasze zmęczone stopy (od chodzenia w butach,  które tak z zamiłowaniem kolekcjonujemy i na siłę przywiązujemy do naszych nóg) 😉

Boso przez świat… asia pozdrawia 

Czy Wy też już praktykujecie poznawanie świata bosą stopą ? 🙂

18 komentarzy do “Jak połączyć się z kosmiczną energią? Pochodzić na boso, to działa.

 1. Ba Nietzsche twierdził to samo (o chodzeniu boso w jaskini podczas chłodów) – człowiek był młody i głupi, uwierzył w ideę nadczłowieka i skończyło się to… przeziębionym pęcherzem.
  Energia Kosmiczna fajna jest – ale ciepłe stopy to podstawa 😉

  Pozdrawiam Maciej

  1. Macieju bo to trzeba pomału, stopniowo nie każdemu będzie odpowiadało chodzenie po śniegu ale wiosna i lato temu sprzyja. Trzeba słuchać swojego organizmu co nie zmienia faktu że Ziemia posiada energię którą można poczuć tylko przez bose stopy. Wszystko z głową i sercem 🙂 ciepło stopom trzeba zapewnić dopiero potem po wszystkim A nie zostawiać je w chłodzie na grube godziny. pozdrawiam ciepło…

 2. Pamiętam, że jako dziecko biegałam latem po burzy, dzisiaj nie ryzykowałabym. Ogrodu nie mam, a na osiedlu jak nie psie kupy, to szkła wszelakie…nawet na plaży to teraz ryzyko.

  1. Ja chyba zorganizuję wycieczko – wypad bez butów i Was zabiorę wszystkich gęsiego 🙂
   p.s. to prawda są miejsca w których trzeba uważać ale jest jeszcze wiele miejsc (na szczęście) w których można zaszaleć 😉

  1. tuczenie każdy w swoim zakresie, kto co lubi. młode organizmy? czyli dla wszystkich 😉

 3. Piękny artykuł – chce mi się śpiewać: “Pójdę boso, pójdę boooso!” :)))
  Moje dzieci uwielbiają na bosaka – niemal cały czas tak chodzą po domu – teraz już będę wiedziała, że oni z kosmiczną energią się łączą (patrząc na ich żwawość – coś w tym musi być ;))))
  Może i ja swe klapusie odłożę? 🙂

  1. przed nami wiosna, lato, następnie babie lato – więc czas będzie temu sprzyjał ,życzę dobrego czasu 🙂

  1. U mnie też spadały ale nie płatki śniegu A gałęzie z drzew – taka wichura przeszła 😉 to się nazywa karuzela natury… ściskam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.